Do Starfield přichází podpora módů, konečně
i Zdroj: Spite.cz
Starfield Novinka Do Starfield přichází podpora módů, konečně

Do Starfield přichází podpora módů, konečně

Ladislav Klimeš

Ladislav Klimeš

14. 6. 2024 07:00
Platformy Xbox Xbox Series X|S Windows PC

Červnový update do Starfieldu přidal tolik vysněnou oficiální podporu módů a možnost si některé módy i koupit. Vylepšete si snadno nejlepší vesmírnou hru roku 2023.

Reklama

Starfield se začíná zlepšovat s každým updatem. Jako jeho fanda jsem neváhal a rovnou se mu podíval na zoubek. První věc, co mě překvapila, byly Creations v hlavním menu. Hráčům Fallout 4 a Skyrimu to není nic neznámého. Jedná se o interní manager modifikací. Lze si zde stáhnout oficiální módy, ať už za úplatu, či bezplatně. Nabídka módů je po startu celkem široká, ale oproti takové nabídce jako je na nexusmods je to bída. Zároveň po aktivaci módu se vám ve hře vypnou achievmenty. Každopádně, na nexusmods je mod, který toto obchází.

Vzato kolem a kolem, teď podle mě nastane doba, kdy se ke Starfieldu začnou vracet různí hráči, kteří v předchozích titulech od Bethesdy rádi experimentovali s módy.

Nové Questy

Do hry se nyní přidala i série questů za alianci Stopařů, lovců lidí. Pokud si chcete hrát na Mandaloriana a stáhnete si k tomu další módy, je tato část updatu pro vás. Co jsem tak brouzdal nabídkou módů, primárně přibývají společníci a questy. Nechybí i pár konverzí a úprav. Questy a skiny jsou většinou placené, ale pokud si chcete upravit samotný gameplay, je to zdarma. Což je za mě jedině dobře.

Do Starfield přichází podpora módů, konečně
i Zdroj: Bethesda Game Studios

Úprava zbraní

Další součástí updatu je rozdělení zbraní na blízko a jejich úprava. Kdo si rád vylepšuje chladné zbraně, má další možnost, jak si svoje hračky upravit k obrazu svému. Další novinka je výroba munice do střelných zbraní. Osobně mi ve Starfieldu tato možnost velmi chyběla, obzvlášť, když ji Fallout 4 nabízel již v základu. 

Do Starfield přichází podpora módů, konečně
i Zdroj: Bethesda Game Studios

Finální komentář

Starfield úspěšně roste. Bohužel velmi pomalu a nemohu se zbavit dojmu, že spousta čerstvě přidaných prvků tu měla být už v době vydání. Současná vylepšení přichází dost pozdě. Spousta hráčů nad hrou zlomila hůl, ale někteří se vracejí. Já patřím mezi ty, kteří se ke hře občas vrací a hrají ji rádi. Pořád doufám, že se rychlost updatů zvýší a přibydou i další DLC, ne jen na podzim vycházející Shattered Space.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama