Microsoft Baldur's Gate 3 příliš nevěřil a nabídl jen 5 milionů dolarů za přidání do Game Passu
i Zdroj: Larian Studios
Baldur's Gate 3 Novinka Microsoft Baldur's Gate 3 příliš nevěřil a nabídl jen 5 milionů dolarů za přidání do Game Passu

Microsoft Baldur's Gate 3 příliš nevěřil a nabídl jen 5 milionů dolarů za přidání do Game Passu

Jakub Hergesell

Jakub Hergesell

22. 9. 2023 19:30

Vedení Xboxu vědělo, že hra typu Baldur's Gate 3 jim v nabídce Game Pass chybí. A tak do Larian Studios chystali nabídku. "Dáme vám 5 milionů dolarů". Hra se v Game Passu ale neobjeví, studio ji vzhledem k obrovskému úspěchu ani nepotřebuje.

Hlasujte pro nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte skvělé ceny

Hlasujte pro nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte skvělé ceny

Společně s naším partnerem Samsung SSD vás zveme k hlasování! Rozhodněte, které hry roku 2023 zaslouží být označeny jako…

1. 12. 2023 07:00
Reklama

Microsoft nás podcenil, říká ředitel studia Larian Studios. Jak se ukázalo, vedení Xbox Game Studios chystalo pro studio Larian nabídku, kterou by mnozí neodmítli. “Hru vložíme do Game Passu a zaplatíme 5 milionů dolarů,” měla znít obchodní nabídka. O dlouho připravované RPG je ale “nečekaně” obrovský zájem, které zaručeně vydělalo mnohonásobně více a vůbec by k tomu Game Pass nepotřebovalo.

To, že šéfové Xboxu hluboce podcenili Baldur's Gate 3, dokazují také další hry, které se v Game Passu mohly objevit. Například za Star Wars Jedi: Survivor mělo být nabídnuto obrovských 300 milionů dolarů nebo Assassin's Creed: Mirage 100 milionů dolarů.

Baldur's Gate 3 je venku pouhých pár týdnů ve verzích PC a PlayStation 5. Na Xbox dorazí v rámci několika měsíců, oznámil Phil Spencer po domluvě s Larian. Co se týče recenzí, hra sbírala velmi vysoké známky, aktuálně je na krásných 9.6 / 10, což z ní dělá jednu z nejlépe hodnocených her historie.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama