Vyrazte do pouště v české survival hře Plains of Pain
i Zdroj: Cobra Byte Digital
Novinka Vyrazte do pouště v české survival hře Plains of Pain

Vyrazte do pouště v české survival hře Plains of Pain

Jakub Hergesell

Jakub Hergesell

14. 6. 2024 15:00
Platformy Windows PC

Na Steamu je v předběžném přístupu dostupná česká survival post-apokalyptická hra Plains of Pain. Říkáte, že jste o ní ještě neslyšeli? Pojďme si ji představit.

Reklama

Na Steamu vyšla velmi tiše česká survival hra Plains of Pain již před více než rokem. Pravděpodobně o ní slyšíte poprvé, ale pojďme si ji představit a probrat aktuální stav hry. Je důležité zmínit, že tvůrčí studio Cobra Byte Digital tvoří pouze tři lidé, takže od projektu nemůžeme očekávat AAA produkční hodnoty a rozpočet.

Ve hře se ujmete role jednoho z přeživších, kteří se stále dokážou vypořádat s nesnesitelným vedrem, a to jak v režimu pro jednoho hráče, tak v multiplayeru. Nechybí klasické survival prvky, což znamená rozsáhlý svět k prozkoumání. Tento svět skrývá vše potřebné, včetně zdrojů a materiálů, které umožňují vyrábět zbraně a další předměty.

Plains of Pain

V době, kdy k tomu došlo, bylo lidstvo na vrcholu technologického pokroku. Z neznámého důvodu začalo Slunce produkovat gigantické sluneční erupce, které během několika dní doslova roztavily Merkur a Venuši. Země nebyla výjimkou a začala se také zahřívat. Nastala všeobecná panika. Obyčejní lidé spoléhali na světové vůdce, že situaci nějak vyřeší. Ti to však neudělali. Místo toho se okamžitě sbalili a v rámci tajného vládního projektu odletěli s nejbohatší vrstvou světa pryč z planety. Původní civilizace se pomalu začala rozpadat na menší části, až z ní nezbylo téměř nic. Hra vzniká v Unity Engine.

Plains of Pain je dostupné na Steamu s cenovkou 370 Kč. Jak jsme již zmínili, hra je v současné době stále v předběžném přístupu, podle všeho ve verzi 0.5, má tedy před ještě nějakou dobu do plného vydání. Konzolové verze pravděpodobně nemusíme aktuálně řešit.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama