Bend Studio, jež stojí za sérií Syphon Filter nebo Days Gone slaví 30. narozeniny. A chystá velké oznámení
i Zdroj: Bend Studios
Novinka Bend Studio, jež stojí za sérií Syphon Filter nebo Days Gone slaví 30. narozeniny. A chystá velké oznámení

Bend Studio, jež stojí za sérií Syphon Filter nebo Days Gone slaví 30. narozeniny. A chystá velké oznámení

Jakub Hergesell

Jakub Hergesell

19. 5. 2023 18:46

Americké studio Bend slaví krásné 30. narozeniny od svého založení. A kromě své velké minulosti, nás čeká i zajímavá budoucnost, studio slibuje oznámení velké AAA open-world hry. K tomu by mohlo dojít už za pár dnů během PlayStation Showcase 2023.

Reklama

Americké vývojářské Bend Studio slaví úctyhodných 30 let od svého založení. Vedení na sociálních sítích poděkovalo za obrovskou podporu hráčů, kteří se studiem (stejně jako my) byli prakticky od začátku, ty časy, kdy jsme si užívali neskutečnou sérii Syphon Filter ještě na prvním PlayStation je nezapomenutelná. Bend Studio bylo založeno v roce 1993 a za posledních 30 let nám přineslo ať už samostatně či v kooperaci pěknou sbírku titulů. 

Vše odstartovalo už v roce 1993 debutovou hrou Columbo's Mystery Capers, kterou vydala společnost StarCore na platformu Apple Newton, stejně tak to vypadalo s Dell Crossword. Od roku 1996 pak Bend Studio odstartovalo spolupráci se Sony a začalo vydávat své hry exkluzivně na PlayStation. V tu chvíli se studio proslavilo několika díly úžasné stealth série Syphon Filter, ta bohužel skončila rokem 2007. První velkou samostatně vyvíjenou hrou pak bylo až v roce 2019 parádní Days Gone, to však své pokračování z několika důvodů nedostane.

V rámci oslav 30. narozenin pak přijde oznámení zbrusu nové IP, na které studio pracuje prakticky ihned od vydání Days Gone na PC (2021). To by mělo patřit mezi překvapení letošního PlayStation Showcase 2023, která proběhne 24. května 2023. Přijít má údajně další akční open-world hra se stealth prvky. My se na novou hru Bend Studia neskutečně těšíme! A co vy?

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama