Český psychologický horor Radiolight má datum vydání
Radiolight původně inspirovaný hrami jako Firewatch a Alan Wake dorazí už za pár dnů. Dostupná je v tuto chvíli hratelná demoverze.
Vydání během první poloviny letošního roku bohužel nevyšlo (takové byly původní plány ještě v době našeho rozsáhlého rozhovoru), ale aspoň měl český tvůrce Kryštof Knesl více času hru doladit. Teď už je plán jednoznačný, atmosferický thriller Radiolight dorazí 23. října 2025 na PC (Steam), včetně českých titulek. “Rád bych hru na konzole dostal, protože si myslím, že by se na ně stylem hraní velmi hodila, ale záleží to na opravdu mnoha faktorech. Šance ovšem je,” řekl mimo jiné Kryštof.
Rozhovor: Nadějná česká hra Radiolight dorazí začátkem roku 2025. Co nám o ní prozradil autor, Kryštof Knesl?
Pomalu, ale jistě se blíží další česká videohra. My jsme neváhali a kontaktovali autora projektu, který nám prozradil spousty zajímavých podrobností. Tohle je Radiolight.
Radiolight je thriller z pohledu první osoby odehrávající se v malém městečku v 80. letech 20. století, kde rádio je klíčem k boji proti nadpřirozenu. Pod vedením vysílačky odhalte temnou záhadu a zachraňte své blízké.
Hra dále láká na stylizovanou grafickou stránku, napínavý příběh, krásný národní otevřený park nebo poutavé postavy. Jestliže vás hra zaujala, na Steamu si můžete vyzkoušet demoverzi.