FBI zablokovala oblíbenou stránku s pirátským obsahem pro Nintendo Switch
Pirátská scéna zaměřená na hry a upravený hardware Nintenda přišla o klíčový web Nsw2u, který byl zrušen americkou FBI.
Japonské Nintendo není známé pouze skvělými hrami a jednou z nejlepších handheld herní konzolí, ale i tím, že je v boji proti pirátskému obsahu velmi nekompromisní, a dlouhá snaha nyní přinesla první ovoce.
Americká FBI totiž zablokovala jeden z nejoblíbenějších webů s pirátským obsahem pro herní konzole Nintendo. Standardně jste na něm mohli koupit pirátské verze her nebo upravený software pro herní konzole Nintendo Switch. Dokonce se na něm nacházely i PC emulátory pro zprovoznění Nintendo her na počítačích s Windows.
Web Nsw2u byl v hledáčku policie delší dobu, ale až nyní došlo k jeho zablokování. K razii a zabavení serverů mělo dojít na základě soudního příkazu vydaného ve státě Georgie.
Na případu se nepodílela jen FBI, ale i Fiskální informační a vyšetřovací služby (FIOD), což je nizozemská odnož FBI. Na obrázku níže můžete vidět hlášku, která se ukáže po navštívení zrušeného webu.
Zatím není jasné, kdo za webem stál, jelikož vyšetřování stále probíhá a nalezeného viníka poté čeká soud.