Filmová společnost Blumhouse založila herní studio
i Zdroj: Spite.cz
Blair Witch Novinka Filmová společnost Blumhouse založila herní studio

Filmová společnost Blumhouse založila herní studio

Jakub Hergesell

Jakub Hergesell

27. 2. 2023 12:12

Filmová společnost Blumhouse se kromě natáčení nových filmů, chystá pustit do vývoje videoher, založili Blumhouse Games.

Hlasujte pro nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte skvělé ceny

Hlasujte pro nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte skvělé ceny

Společně s naším partnerem Samsung SSD vás zveme k hlasování! Rozhodněte, které hry roku 2023 zaslouží být označeny jako…

1. 12. 2023 07:00
Reklama

Společnost Blumhouse pravděpodobně znát nebudete, možná ale budete znát jejich filmové projekty, jako například velmi úspěšné Paranormal Activity, které bylo doslova zlatým dolem stejně, jako v roce 1999 Blair Witch. Celý vývoj se vším všudy Blumhouse vyšel na zhruba 150.000 dolarů, zisk pak činil neskutečných skoro 200 milionů dolarů. Studio tak získalo finance na další své projekty, a i ty byly úspěšné, mluvíme například hororech Očista, Skleněný nebo M3gan a spousty dalších. 

Blumhouse to ale nestačí, dle jejich vyjádření se již nějakou dobu pokoušeli odstartovat kromě filmů, také herní divizi. To se konečně podařilo a vedení tak může oznámit svůj vývojářský tým pod názvem Blumhouse Games. Je více než pravděpodobné, že jejich hlavním žánrem budou znovu nízkorozpočtové hororové projekty.

Studio povedou zkušení ex-vývojáři z PlayStationu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama