GTA 6 bude mít nejspíše rekordně vysokou cenu
GTA 6 je rozhodně tou nejočekávanější hrou tohoto desetiletí a vyjít by měla ještě letos. Jenže dle nejnovějších informací to vypadá tak, že GTA 6 bude pořádně drahý titul.
GTA 6 by mělo vyjít už letos na podzim a analytici předpokládají, že hra bude nejen nejdražším pokračováním série, ale i nejdražší hrou v historii.
Odhaduje se totiž, že GTA 6 bude stát minimálně 100 dolarů, což je v přepočtu cca 2300 korun. Přitom když v roce 2013 vyšlo GTA 5, stálo jen 60 dolarů, takže nárůst ceny je rovnou zhruba 67 %, což je extrémní rozdíl.
Sice se jedná pouze o spekulace, ale dávaly by i smysl, protože vývoj GTA 6 by měl stát okolo dvou miliard dolarů, takže se jedná o nejdražší hru v historii. Například vývoj Cyberpunku 2077 stál jen 330 milionů dolarů, takže GTA 6 je 6krát dražší.
Jedno je jisté, ať nová městská akce bude stát 60, nebo 100 dolarů, půjde o jeden z nejprodávanějších titulů za posledních 10 let, protože hype okolo hry je obrovský. Prodeje nejspíše negativně ovlivní nedostupnost PC portu v den vydání, ale to je holt zajetý trend studia Rockstar Games.