Microsoft zdraží Xbox Series X a Xbox Series S
Microsoft oznámil zdražení konzolí Xbox. Nové ceny začnou platit od 1. srpna a půjde o výraznější navýšení než při předchozí úpravě ceníku.
Celkově jde už o druhé zdražení během necelého roku. Loni v říjnu společnost zvýšila ceny konzolí ve Spojených státech o 20 až 70 dolarů. Situace na trhu s komponenty se však podle Microsoftu nadále zhoršuje. Hlavním důvodem zdražení jsou tedy rostoucí ceny paměťových čipů a úložišť. Jejich cena vzrostla více než dvaapůlkrát a do podzimu 2027 se očekává další výrazné zdražení.
Současně Microsoft představil několik programů, které mají hráčům usnadnit pořízení konzole i přes vyšší ceny. Ve vlastních obchodech rozšíří možnosti nákupu o bezúročné splátky prostřednictvím služby Buy Now, Pay Later. Ve spolupráci s Amazonem pak nabídne až dvanáctiměsíční financování s nulovým úrokem pro vybrané modely.
Microsoft také uklidňuje, že i přes zdražení zůstává Xbox Series S nejdostupnější cestou k letošním velkým titulům, jako jsou například Assassin's Creed Black Flag Resynced, Grand Theft Auto VI nebo Halo: Campaign Evolved. Nové ceny konzolí pak budou vypadat takto:
- Xbox Series S 1 TB: $449 → $599
- Xbox Series X 1 TB: $649 → $800
- Xbox Series S 512 GB: $399 → $499
- Xbox Series X 1 TB Digital: $599 → $750
Mějte na paměti, že se jedná o ceny na americkém trhu před zdaněním. To znamená, že u nás budou ceny konzolí pravděpodobně ještě vyšší.