PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant je válečná hra, ve které ovládáte obrovský kanon
i Zdroj: Bippinbits
PVKK Novinka PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant je válečná hra, ve které ovládáte obrovský kanon

PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant je válečná hra, ve které ovládáte obrovský kanon

David Vondráček

David Vondráček

24. 6. 2024 16:00

Indie studio Bippinbits už má za sebou jednu úspěšnou hru na Steamu. Nyní představují PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant, která bude o kanonu a těžkých rozhodnutích.

Reklama

PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant je název hry, který se hůř vyslovuje, než pamatuje :) Přesto tahle hra slibuje velkou porci zábavy. Vžijeme se do role pilota děla autokratického režimu, uzavřeného v obranném bunkru. Naším úkolem bude ovládat obrovské obranné dělo, s jehož pomocí budeme odrážet probíhající meziplanetární invazi. 

Náplní hry PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant je především ovládání vašeho děla, což je ale na první pohled těžší, než vypadá. Ve vašem bunkru se nachází spousta  tlačítek,, páček nebo spínačů. Pomocí toho všeho budeme skenovat nepřátelská plavidla, analyzovat hrozby nebo i počítat trajektorii střelby. S omezenými zdroji a přísným režimem je strategické myšlení klíč k úspěchu. Důležitá bude i pravidelná údržba nejen našeho kanonu ale i všeho, co ho ovládá. 

Nepůjde ale jen o střelbu z kanonu. PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant nabídne i vylepšení vlastního bunkru. Ať už půjde o různé dekorace, rychlejší střelbu, či lepší správu zdrojů. Na pozadí toho všeho bude probíhat i příběh, který budou utvářet i naše volby. Budeme slepě plnit rozkazy, nebo zpochybňovat motivy režimu? Jak zareagujeme, když nám někdo zvenčí ukáže svou pravdu? Konců má mít tahle hra hned několik a nemá jich být málo.

V neposlední řadě bude i průzkum samotného bunkru, který skrývá tajemství čekající na objevení. PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant tak nabídne i hádanky ve stylu únikové místnosti, abychom odhalili skryté předměty a vodítka o tom, co se skutečně děje venku. Režim nás drží v nevědomosti, krmí vás polopravdami a politickými eufemismy. je jen na nás, jestli odhalíme pravdu, nebo se budeme dál slepě řídit tím, co nám kdo řekne.

„ Ovládejte své planetární obranné dělo, abyste odrazili meziplanetární invazi z pohodlí svého útulného bunkru. Jste tady, abyste zůstali, tak poslouchejte své nadřízené, mačkejte správná tlačítka a usrkávejte svůj denní příděl čaje – je to pro vás dobré." Píše se v oficiálním popisku na Steamu. 

PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant své datum vydání ještě neoznámilo. Hra se ale očekává na konci tohoto roku, nebo na začátku toho dalšího. Kromě PC je hra v plánu také na Linux a macOS.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama