Společnost SEGA otevřela svou první fyzickou prodejnu
Fyzická prodejní místa ještě nejsou úplně na ústupu, jelikož společnost SEGA otevřela v Číně svou první kamennou prodejnu.
V posledních několika letech jsou herně orientované fyzické obchody na ústupu a je jich stále méně, jelikož zákazníci raději nakupují online, ale SEGA jde proti proudu a 1. května otevřela svou první fyzickou prodejnu.
Ta se nachází v čínské metropoli Šanghaj a najdete v ní nejen hry, ale i obrovské množství merche. Další prodejnu by měla otevřít už v létě v Tokiu. Pokud SEGA uvidí, že o jejich prodejny je zájem, nejspíše je rozšíří i do celého světa, včetně Evropy, ale to je zatím ve hvězdách.
Konkurenční Nintendo je o něco dále, jelikož provozuje již 5 kamenných prodejen a spekuluje se o otevření další v USA nebo Evropě.
Vznik oficiální prodejny v Česku nebo na Slovensku je velmi nepravděpodobný, jelikož by si společnosti vyhlédly nejdříve větší státy jako jsou Německo, Velká Británie nebo Španělsko.