Urážka japonské kultury a historie! Desítky tisíc lidí požadují zrušení nového Assasins Creed
i Zdroj: Ubisoft
Shadows Novinka Urážka japonské kultury a historie! Desítky tisíc lidí požadují zrušení nového Assasins Creed

Urážka japonské kultury a historie! Desítky tisíc lidí požadují zrušení nového Assasins Creed

David Vondráček

David Vondráček

7. 7. 2024 08:00
Platformy Xbox Xbox Series X/S Windows PC PlayStation PlayStation 5

Assassin’s Creed Shadows od Ubisoftu se zatím velkému nadšení netěší, spíš naopak. Vznikla dokonce petice, aby byla celá hra zrušená. Nejvíc podpisů pak přichází z Japonska.

Reklama

Assassin’s Creed: Shadows má být nový přírůstek do série Assassin’s Creed. Odehrávat se má v Japonsku a jedním z hlavním hrdinou má být černý samuraj. Už toto vyvolalo velkou vlnu emocí a rozpaků. Situaci nepomohl ani Ubisoft, který prohlásil, že hra bude věrná své historii. Právě to ale v Japonsku vyvolalo velké pozdvižení.

Ve hře Assassin’s Creed: Shadows bude hlavní postavou samuraj Jasuke, který byl černé pleti a skutečně existoval. Problém je, že Jasuke byl cizinec z Afriky a podle některých na titul samuraje nedosáhl, sloužil jen jako služebník. Nutno však podotknout, že o jeho původu a postavení se dodnes vedou spory. Jasukeho původ a postavení nejsou ale jedinými věcmi, které Japoncům leží v žaludku.

Podle kritiků Ubisoft překrucuje historii a nerozumí japonské kultuře. Odvážnější komentáře dokonce mluví o historickém revizionismu a rasistické hře. Japonští hráči dále kritizují hru za to, že v traileru drží Jasuke meč špatně a že japonská architektura vypadá spíše čínsky. Assassin’s Creed: Shadows se tak minimálně v Japonsku vřelého přijetí nejspíše nedočká. Petici proti hře v tuto chvíli podepsalo téměř 65 tisíc lidí.

Assasins Creed Shadows
i Zdroj: Ubisoft
Assasins Creed Shadows

Je však třeba dodat, že ani tato petice s Ubisoftem pravděpodobně nijak nepohne a nedá se očekávat, že by se něco změnilo. Ubisoft nepatří mezi studia, která by na kritiku výrazně reagovala.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama