Galerie 2
28 let poté je první vysokorozpočtový film natočený pouze iPhonem
i Zdroj: Sony
Filmy a seriály Novinka 28 let poté je první vysokorozpočtový film natočený pouze iPhonem

28 let poté je první vysokorozpočtový film natočený pouze iPhonem

Richard Šimáček

Richard Šimáček

1

Drtivá většina filmů je natáčena drahými kamerami za několik stovek tisíc. U filmu 28 let poté si tvůrci vystačili s 20 iPhony.

Reklama

Už v červnu zamíří do kin postapokalyptický film 28 let poté. Ten vykresluje svět v situaci, kdy z laboratoře unikl virus zuřivosti, a ten i po 28 letech od vypuknutí pandemie stále decimuje svět.

Snímků s podobným tématem jsme tu měli poměrně hodně, ale žádný z nich nebyl natáčen pouze telefonem. Při natáčení filmu 28 let poté nebyla použita žádná profesionální kamera, nýbrž 20 iPhonů 15 Pro Max.

Některé scény byly dokonce natáčeny až 20 iPhony najednou a poté byla natočená videa složena do jednoho uceleného videozáznamu.

28 let poté je první vysokorozpočtový film natočený pouze iPhonem
i Zdroj: Sony

Z pohledu filmařů to muselo vypadat velmi zvláštně, protože v jednu chvíli filmaři po lese běhali s obrovskou konstrukcí s iPhony, které měly ještě přimontované další objektivy pro lepší práci se světlem.

Scény zahrnující vodu byly zase natáčeny pomocí obřího pohyblivého ramene, které mělo na sobě zabudované telefony a sledovalo každý pohyb herce nebo herečky.

Rozpočet celého filmu je 75 milionů dolarů a jedná se tak o nejdražší film v historii natočený pouze na iPhonech. Snímek 28 let poté zavítá do českých a slovenských kin už 19. června 2025.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama