Na Kladně vznikly pojízdné F1 vozy postavené z Lega, řídili je skuteční profíci
i Zdroj: LEGO Group
Novinka Na Kladně vznikly pojízdné F1 vozy postavené z Lega, řídili je skuteční profíci

Na Kladně vznikly pojízdné F1 vozy postavené z Lega, řídili je skuteční profíci

Jakub Hergesell

Jakub Hergesell

Během velké ceny Miami byly k vidění neuvěřitelně nádherné F1 vozy postavené z Lega. Vozy vytvořené na Kladně řídili skuteční F1 profíci.

Reklama

Před zahájením velké ceny Miami byli nejen fanoušci na místě svědky neuvěřitelné podívané. Profesionální jezdci se totiž na okruhu projížděly ve vozech postavených ze stavebnice Lego. Vše se navíc vyrábělo v České republice, konkrétně na Kladně, kde absolutně detailní práce zabraly obrovských 22 tisíc hodin, přičemž jeden model je byl složen z téměř 400 tisíc kostiček.

Cílem bylo vytvořit 10 plně pojízdných modelů, přičemž do každého vozu se museli vejít oba piloti z jedné stáje. Vůz dosahuje maximální rychlosti až 21 km/h a nechybí mu ani největší detaily včetně polepů se sponzory a pravých pneumatik. Jeden vůz váží obřích 1,5 tuny. 

Není to poprvé, co se kladenský tým postaral o takto neuvěřitelné modely vozů. V minulosti například představili pojízdný Bugatti Chiron nebo McLaren P1. 


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama